Przygotowanie do sesji

Jak przygotować się do sesji biznesowej

Każda sesja w swoim zamyśle ma być przede wszystkim przyjemnością i tak do niej podejdź – bez stresu, z uśmiechem i satysfakcją – wówczas mamy gwarancję sukcesu! 🙂 Twój Fotograf ma spore doświadczenie, a do tego kocha swoją pracę – i zrobi absolutnie wszystko, aby Twoja sesja pokazała Cię w najlepszym świetle. Z pewnością nie bedziesz zawiedziona/y!

Ważny element sesji biznesowej to ubiór. Od dawna już w fotografii portretowej najlepiej sprawdza sie klasyka – gładkie bezwzorzyste tkaniny, elegancja i umiar. Kolorystyka bedzie zależała od tego, na jakie stylizacje i tła się zdecydujesz, w wyborze pomoże przed sesją Fotograf. Wspólnie dobierzecie taki zestaw, aby ubiór podkreślał Twoj profesjonalny wygląd.

Jak pozować do sesji biznesowej

Przede wszystkim – nie staraj się pozować “na siłę” – swoboda i dobre samopoczucie fotografują się najlepiej! Możesz przedyskutować z Fotografem w jakiej pozycji czujesz sie dobrze, w jakiej Twoim zdaniem jest Ci “do twarzy”. Nie musisz “spinać się”, ani wstrzymywać oddechu, martwić sie o mrugnięcie oczyma – Fotograf wykona szereg ujęć, z których końcowo wspolnie wybierzecie najlepsze kadry.

Uśmiech jest mile widziany w sesjach biznesowych – może być delikatny i dyskretny – nawet taki sparawia, że nasze rysy łagodnieją, a twarz nabiera sympatyczniejszego wyglądu. Z uśmiechem każdemu do twarzy! 🙂

Wiele osób ma problem typu “co mam zrobić z rekoma??” – spokojnie – masz od tego swojego Fotografa. Pokaże Ci, jak najkorzystniej ułożyc dłonie do poszczególnych ujęć. Dla mężczyzn sprawdza się tzw. pozycja szefa, czyli rece splecione na piersi. W przypadku Pań również wyglada ona bardzo korzystnie, ale należy wówczas pamiętać o odpowiednim ułożeniu palców – powinny być połączone i eksponować ładny manicure, ewentualnie dyskretną biżuterię.

Sesje kobiece

Dla Pań w większości przypadków najlepiej sprawdzają sie garsonki w kolorach bieli, ecru, szarości i czerni, ewentualnie granatu i czerwieni – unikajmy zieleni i brązu oraz wszelkich wzorów. Może to być rownież elegancka sukienka lub bluzka – koniecznie z zakrytymi ramionami. Do wybranych stylizacji można skorzystać z dodatków typu biżuteria, należy jednak zachować umiar, który elegancja lubi najbardziej. Warto na sesję zabrać dwa lub trzy zestawy ubioru, wspólnie z Fotografem zdecydujecie o najkorzystniejszym, a w zależności od wybranego pakietu i ilości ujęć być może skorzystacie ze wszystkich.

Ważne: wszystkie elementy ubioru do sesji zdjęciowej powinny być przed sesją starannie wyprasowane. Polecamy przywiezienie ich na wieszkach –  garsonka, bluzeczka, czy sukienka przyniesione w torbie, nawet jeśli były wcześniej prasowane, nie będą sie korzystnie prezentować na zdjęciach.

Makijaż i fryzura – obowiązują podobne zasady, jak w przypadku ubioru. Nie powinny być krzykliwe, ale schludne i eleganckie. Nie warto przesadzać ze zbyt ciężkim makijażem, ale wskazane jest, aby był wykonany starannie. Włosy ułużmy naturalnie, tak abyśmy czuły sie eleganckie i zadbane. We wszystkim zachowajmy po prostu własne piękno.

Warto przed sesja pomysleć o świeżym manicure – zadbane dłonie są piękną wizytówką eleganckiej kobiety. Kolor w zależności od upodobań – może być jasny, choć czerwienie, wino i burbund prezentują się bardzo elegancko i wyraziście. Unikajmy ekscentrycznych kolorów, pozostańmy wierne klasyce.

Ostatnim elementem są akcesoria – warto zabrać je ze sobą na sesję, aby ubogacić jej efekt końcowy. Może to być laptop lub ulubiony notes, książka czy okulary.

Sesje męskie

Standardowy portret biznesowy mężczyzny wykonywany jest w marynarce, koszuli i spodniach. Kolorystyka – najlepiej klasyka, czyli biała/jasna bezwzorzysta koszula; szara, czarna lub granatowa marynarka oraz współgrające z nią spodnie, które w wiekszosci przypadków nie mają znaczenia, gdyż nie bedą widoczne na zdjęciu. Unikajmy wzorów i wyraźnych tekstur – obiektyw najbardziej lubi gładkie tkaniny.

Ważne: wszystkie elementy ubioru do sesji zdjęciowej powinny być przed sesją starannie wyprasowane. Polecamy przywiezienie ich na wieszkach –  marynarki, czy koszule przyniesione w torbie, nawet jeśli były wcześniej prasowane, nie będą sie korzystnie prezentować na zdjęciach.

W przypadku Panów makijaż teoretycznie nie jest konieczny, jednak wielu Mężczyzn lubi zatuszować niedoskonałości skóry odrobiną kosmetyku. Fryzura i zarost powinny być naturalne, ale zadbane.

Kontrowersyjnym elementem w przypadku sesji męskich jest biżuteria. Podobnie jak w przypadku Pań zalecamy w tym temacie umiar – ładnym dodatkiem może być elegancki zegarek lub dyskretne spinki przy mankietach. Nie zapominajmy, że tworzymy w tym przypadku profesjonalny wizerunek mężczyzny, ekscentryzm pozostawmy na innych typów sesje 🙂